Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rady a Návody

S námi budete nejlepší.


1. Pořádně si nastavte CS v settings, musíte se rozhodnout, zda dáte přednost vzhledu CS (menší fps) nebo vlastnostem hry (větší fps). Několik návodů na FPS a co to vlastně FPS je najdete u nás v sekci Rady & Návody

2. Velice důležitou herní zbraní jsou granáty, proto se s nimi naučte hrát (nejlépe uděláte, když se budete pokoušet granát házet na nějaký terč neustále dokola, dokud vám to nepůjde) Díky granátům jste schopni zabít KOHOKOLIV!

3. Při nákupu si za CT vždy kupujte Defuse kit, kterými zneškodníte bombu mnohem rychleji.

4. Doporučujeme kupovat za CT zbraň M4A1 (Maverick) a za T AK-47 (Kalašnikov) Tyto zbraně používají takřka všichni, důvod je jediný -> přesnost a účinnost je opravdu dobrá.

5. Nesnažte se střílet za běhu, nemá to smysl ... Raději se vždy zastavte a v klidu si zaměřte na váš cíl.

6. Není dobré střílet neustále a "vyplácat" tak úplně všechny náboje, zvláště na dálku.To pak netrefíte vůbec nic. Raději střílejte po 1-2 nábojích, vždy s čtvrt-sekundovou přestávkou.

7. Nezapomeňte přebíjet! Jedním okem vždy pozorně sledujte stav vaší munice.Samozřejmě nepřebíjejte po jednom vystřeleném náboji, poblíž může být nepřítel a jak uslyší zvuk nabíjení, určitě se na vás vrhne.

8. Držte se větší skupiny lidí, máte větší šanci na přežití. Nebo si najděte parťáka, s kterým se vrhnete společně do boje.

9. Být neustále v pohybu je hloupost, i když to některé návody tvrdí. Důležité je zabít soupeře a je jen na vás, jak to provedete, jaký styl hry vám bude nejvíce vyhovovat a kdo z vás bude Kemper (nepohyblivý) nebo Rusher (pohyblivý) terč.

10. Hodně důležitý je zvuk, proto doporučuji hrát na sluchátkách, ve kterých je jasnější odkud střelba, kroky atp. přichází.S tím souvisí i potichá chůze - může vás prozradit i jeden slyšitelný krok.

11. Naučte se používat radar, díky němu můžete přesně vědět, kde se nepřítel nachází a naopak, kde můžete nalézt svou podporu (spoluhráče)

12. Buďte zákeřní, buďte zlí a vůbec se nenechte vyprovokovat řečma, jako " ty si lama, ty si kempař, ty jsi lucker " atp. Jakmile totiž někdo začne o vás psát, znamená to, že si vás všiml -> všiml si vás proto, že jste lepší.

13. Není důležité mířit neustále na hlavu soupeře (ano je to nejúčinnější, ale také nejtěžší) důležité je TREFIT SE do protivníka, proto se nesnažte za každou cenu dát headshot.

14. Pokud berete CSko trochu vážně, necheatujte. Ale přeci jen, spousta lidí si to chce zkusit, pokud tak učiníte, dávejte si pozor, protože všude jsou různé anticheaty, které vás zabanují a nebo ještě hůř - zablokují vám váš Steam účet. Samozřejmě nejsme zastánci cheatů, ale jak se říká, zkusit se má všechno a je jen na vás, jakou cestu si zvolíte.

15. Skákejte za rohy.Nikdy nevíte, jestli tam někdo je nebo ne.Dokážete tím soupeře polekat a bude se do vás hůř strefovat.

16. Používejte sekundární zbraň, když vám dojdou náboje u primární.Ten, kdo tohle pravidlo nezná, začne nabíjet a vy ho sejmete pistolkou..S tím souvisí písmeno Q.

17. Používejte teamové rádio (tlačítka X, Y, C).Můžete tím spoluhráčům oznámit, co se zrovna ve vaší blízkosti odehrává (Enemy spotted, Sector Clear).Když všichni v teamu ovládají rádio, jste mnohem silnější.

18. Nezapomínejte plnit úkoly mapy.To znamená v de_ mapých pokládání bomby, popř. její defus.Když jste T, nezapomínejte se podívat jestli máte nebo nemáte bombu.Aby na vás spoluhráči nečekali, kde s tou bombou sakra jste.

19. Hlídejte si čas kola..Není nekonečný.

20. Běžte se občas projít ven, je hezky :)


Cheaty.

WallHack

- je velice mnoho druhů a verzí
- jednoduché rozpoznat
- hráč vidí přes zeď
- jde většinou na jistotu
- na demu nejde poznat
- na screenshotu jde poznat (při zapnutém)
- hráč se často dívá do zdi a čeká na přítele, střílí do zdi (překážek)


AimBot

- velice mnoho verzí
- jednoduché rozpoznat
- zbraň automaticky míří na hlavu, někdy i sama střílí
- na screenshotu v pravém horním rohu je možno vidět nápis BOT
- cheater si může nastavit jen chvilkové zapínání AimBota (na klávesu), a tím ztěžuje své odhalení


CrossHair

- změní zaměřovací kříž na jiný tvarm, nebo barvu
- velice mnoho verzí
- nejde nic poznat
- na screenshotu je vidět jiný barevný kříž nebo tvar
- cheater často střílí bez zaměřování, lepší přesnost
- cheater si může nastavit jen chvilkové zapínání CrossHair (na klávesu), a tím ztěžuje své odhalení


ESP

- hráč vidí hráče skrz zdi (zobrazí se mu na jejich místě jmenovka)
- na demu nejde nic poznat
- na screenshotu je vidět jmenovka
- hráč až moc podezřele ví, kde se pohybuje soupeř, čeká za rohem (jako WallHack)


Radar

- zobrazí se ještě jeden radar kde je zobrazen i nepřítel
- na demu nejde nic poznat
- na screenshotu je vidět další radar v pravém horním rohu
- hráč až moc podezřele ví, kde se pohybuje nepřítel, čeká za rohem


AutoFire

- zbraň sama střílí
- na demu nejde nic poznat
- na screenshotu nejde nic poznat


Textures

- na zdech chybí textury
- na demu nejde nic poznat
- na screenshotu jde vidět, jak je všechno podle pravítka rovné
- hráč se lépe orientuje, vidí do trávy atp.


FPS Cheat

- není to externí hack
- hráč si sám nastaví kdy bude "lagovat"
- nedetekuje ho PunkBuster
- využití nedokonalosti hry
- sniper nemá šanci soupeře trefit (musel by vystřelit napřed)


SpeedHack

- funguje do všech programů
- zrychluje celou hru (pouze u uživatele)
- nedetekuje ho PunkBuster
- vše děláte rychleji, běháte, střílíte, nabíjíte....
- Dle rychlosti lze rozeznat snadno, nebo hůř


Tímto bych chtěl říci, že každý má právo si cheaty vyzkoušet. Jak se říká, zkusit se má všechno a pokud budete hrát s botama, tak se nic špatného stát nemůže. Ovšem pozor na Steam servery (ochrana proti cheatům) snadno tak můžete přijít o svůj steam účet. V naší databázi uvidíte v brzké době pár cheatů také ke stažení…

 


Jak  poznat Cheatera.

Wallhack a ESP

Logika říká, že tyto cheaty a hacky se dají používat buď tak, aby to nebylo zas až tak moc podezřelé nebo přímo naopak.

(1) Pokud si tedy cheater počíná "zkušeně", využívá je pouze jako zdroj informací navíc, tudíž o vás ví dřív, než vy o něm a okamžitě, jakmile se dostanete do jeho skutečného zorného pole, pálí, což se navenek projevuje jako mimořádně rychlé reakce a "intuice". .

Uvedu příklad: Jdete potichu nějakou chodbou a právě, když vykouknete za roh, spatříte svého nepřítele. Ale v tu samou chvíli slovy agenta Smithe: "Vaši muži jsou už mrtví." Prostě se nestihnete ani rozkoukat a už hledíte jen na svou mrtvolku..

Toto je pro vás obzvlášťe tvrdý oříšek. Může se totiž dost možná jednat o skutečně dobrého hráče, který nemá zapotřebí používat jakékoli podvůdky, a nebo naopak se daná situalce může z pohledu vašeho nepřítele jevit třeba takto: Váš nepřítel si to vykračuje chodbou a v opačném směru se blíží k rohu, který se vám stane osudným. Jenže on vidí skrze tento roh a už dávno ví, že tam jste, a jen čeká až vykouknete, aby to vypadalo jako "regulerní" "vražda, smrt zabitím". Pokračovat už doufám nemusím..

Proti tomuto jako běžný hráč CSka nemůžu poradit téměř nic, snad jen, abyste skutečně věřili, že někteří toto dokáží i bez "cizí pomoci", takže bez důkazů nikoho neobviňujte! Můžu jen doporučit, využijte toho, že stojíte proti silnému soupeři a sami se tím zdokonalujte, protože hrou s lepšími hrači, než jste vy sami, se zdkonalíte daleko lépe a rychleji než hrou s hráči horšími..

Pokud máte neodbitné tušení a tu možnost, kontaktujte adminy nebo ještě lépe cheathuntery určitého a ti už vám snad řeknou, jak to s těmi kterými hráči popravdě je, a kdyby náhodou, tak budou po zásluze "odměněni sladkou odměnou"..

(2) Pokud si cheater počíná "nezkušeně", je celý "hotový" z toho, jak ví o všem, co se kde šustne, a taky po tom hned pálí, není pak nic snažšího, než daného cheatera odhalit..

Uvedu opět příklad: Jdete potichu nějakou chodbou a ještě dřív, než máte vůbec šanci vykouknout za roh natož tak spatřít svého nepřítele, jste už dávno mrtví. Prostě nemáte ponětí, která bije, a už jen hledíte na svou mrtvolku..

I když by se mohlo zdát, že tady není o čem diskutovat, vězí v tom pár háčků. Kapitolou samo o sobě je prostřelování konců rohů v domění, že se za nimi skutečně někdo skrývá, ovšem pouze za pomoci intuice, ne cheatování. Další kapitolou je prostřelování zdí na určitých místech určitých map. Toto vymysleli profi hráči a zase jde o pouhou intuici bez podvádění. Na tyto témata by se daly napsat další články... ;) Ovšem pokud se nejedná ani o jeden z těchto případů daná situace se může z pohledu vašeho nepřítele jevit zase takto: Váš nepřítel si to vykračuje chodbou a v opačném směru se blíží k rohu, který se vám stane osudným. Jenže on vidí skrze tento roh a právě si všiml, že tam jste, a na nic nečeká. Pokračovat už doufám nemusím..

Proti tomuto jako hráč můžu poradit jen málo, a to abyste se vždy na tu kterou danou situaci podívali jakoby očima vašeho nepřítele a popřemýšleli o tom, jestli se náhodou nemůže jednat o některou z výše nastíněných možností nebo jestli vás váš soupeř nemohl vidět a jen odhadoval, jak daleko za zdí asi jste, a povedlo se mu to, intuice je někdy svině... ;) (Mě osobně se povedlo skrze dveře dát jednomu hráči HeadShot, a poté jsem zjistil, že je to admin serveru, a dostal jsem ban na 3 dny. :)).

Vždy platí, že pokud máte neodbitné tušení a tu možnost, kontaktujte adminy nebo ještě lépe cheathuntery určitého serveru a ti už vám snad řeknou, jak to s těmi kterými hráči popravdě je, a kdyby náhodou, tak budou po zásluze "odměněni"..

AimBOT

AimBOT je velmi používaný cheat, a oříškem je to, že zamiřuje váš kurzor, chcete-li tak ''crosshair'' na hlavu (podle nastavení daného cheatu kurzor bude zaměřovat CT nebo T) a ve většině případech dostanete HeadShot.

Logika opět velí, že tyto cheaty a hacky se dají používat buď tak, aby to nebylo zas až tak moc podezřelé nebo přímo naopak.

(1) Pokud si tedy cheater počíná "zkušeně", nedá plně vyniknout své "přednosti" a nastaví si je tak, aby se ostatním jevil jen jako nadprůměrný hráč, s kterým není radno se setkat bez větší palebné podpory.

Příklad uvádět nebudu, bylo by to zbytečné, představit si ho lze jen těžko, protože i kdybych příklad uvedl, vypadalo by to jako líčení opravdu dobrého hráče a ne jako cheatera, je to prostě cheater, který "umí", pacholek jeden.

Je to oříšek z nejtvrdších, který dá občas zabrat i zkušeným cheathunterům.

Toto je obzláště provokativní záležitost, nabádám vás tedy, držte jazyk za zuby a prsty na uzdě a nehysterčete jako malí Jardové a nikdy, opakuji NIKDY, nemůžete vědět, jestli na server nezavítal někdo, kdo skutečně umí, pak je čest sledovat jeho počínání.

Opět typický refrén... ;) Vždy platí, že pokud máte neodbitné tušení a tu možnost, kontaktujte adminy nebo ještě lépe cheathuntery a ti už vám snad řeknou, jak to s těmi kterými hráči popravdě je, a kdyby náhodou, tak budou po zásluze "odměněni".

(2) Pokud si cheater počíná "nezkušeně", je celý "hotový" ze své nové ostrostřelecké "schopnosti", nastaví vše na maximum a padá jedna hlava za druhou.

Uvedu zase příklad: Setkání s takovýmto hráčem končí téměř vždy i pro vaši přesilovku totálně destruktivně, a to ne jednou, dvakrát nebo třikrát, už to ani nepočítáte a vzteky jste celí bez sebe, jak padají jen hlavy, a to v neuvěřitelných počtech a rychle po sobě.

I když je více než pravděpodobné, že jde o tu nejhorší variantu cheatování, opět platí zachovat čistou hlavu a bez zjevných důkazů neobviňovat, kdo ví, třeba má dneska někdo jen den. Zvláště v tomto případě platí, že dřív nebo později se přihlásí o slovo admin nebo cheathunter a v případě potřeby sjedná pořádek.

Opět refrén... Je to potřeba... ;) Vždy platí, že pokud máte neodbitné tušení a tu možnost, kontaktujte adminy nebo ještě lépe cheathuntery a ti už vám snad řeknou, jak to s těmi kterými hráči popravdě je, a kdyby náhodou, tak budou po zásluze "odměněni".

SpeedHack

Každý uvažuje logicky, a to tak, že tady není jiné možnosti, než si svou postavičku naspeedovat nejvíce, jak to jen jde, protože každé i sebemenší navýšení rychlosti by šlo poznat, takže když už, tak "ať to má grády, jako aerodynamický třesk"... ;)

Uvedu opět příklad tentokrát ze svého života a vlastní zkušenosti... :): Stojím si tak za teroristy na startu v mapě nazývané de_dust2, v poklidu a míru si v těch pár sekundách k tomu určených nakupuji na kolo zbraně a veškeré vybavení, čas vyprší a co se nestane! Už jen slyším zvuk několikanásobně zrychleného nože v rukách šíléného kamikatze, protože, i když uspěl a pobil nás do jednoho všechny na startu, bylo mu určitě zcela jasné, že dostane okamžitě a bez otálení pernamentní BAN.

Tady není o čem diskutovat, je to bídák a ještě k tomu se sebevražednými sklony, hezky od plic mu všichni vynadejte, než dostane BAN... :)

‘‘Je to jen na Vás, jakou cestu si zvolíte.‘‘


Tady máte pár rad a časem budou přibívat :D

 
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 14205
Měsíc: 121
Den: 5